Deklaracja wstępna

Wstępne deklaracje maturalne koniecznie trzeba wypełnić elektronicznie, korzystając ze strony https://deklaracja.edu.pl

Naszych uczniów klas czwartych obowiązuje deklaracja 1a – przeznaczona m.in. dla ucznia szkoły ponadgimnazjalnej, który ukończy szkołę w roku szkolnym 2020/2021 i w tym roku przystąpi do egzaminu maturalnego.

W deklaracji trzeba wpisać odpowiedni identyfikator szkoły lub skorzystać z odpowiedniego linku:

W miejsce na kod klasy należy wpisać odpowiednią literę:

• A – kl. 4A
  • X – kl. 4TIA
  • Y – kl. 4TIB
  • R – kl. 4TOR
  • E – kl. 4TE

W miejsce na numer w dzienniku proszę wpisać swój prawdziwy numer z bieżącego dziennika lekcyjnego (jeśli ktoś numeru nie zna, to proszę zapytać o niego wychowawcę).

Wpisując dane, nie używamy klawisza Caps Lock.

Wypełniony druk należy wydrukować DWUSTRONNIE (na jednej kartce) w DWÓCH EGZEMPLARZACH, wykorzystując otrzymany mailem lub pobrany z powyższej strony plik PDF (dostępny po wypełnieniu formularza).

Tak przygotowane deklaracje do matury trzeba podpisać w wymaganych miejscach (oznaczonych V) i złożyć w szkole w nieprzekraczalnym terminie do 30 września 2020.

Najczęściej popełniane błędy w składanych deklaracjach:

• zamiana nazwiska z imieniem,
  • brak drugiego imienia, jeśli się je posiada,
  • nie to miejsce urodzenia,
  • wybrana dwujęzyczność,
  • jednostronny wydruk,
  • dwustronny wydruk, lecz „do góry nogami”,
  • jeden egzemplarz deklaracji,
  • błędny identyfikator szkoły,
  • błędny kod klasy,
  • trzy podpisy na jednej deklaracji
  • dwie strony deklaracji z dwóch innych wygenerowanych załączników.

Przed oddaniem deklaracji, proszę sprawdzić, czy wszystko jest poprawne.

Jeśli ktoś chciałby wystąpić o dostosowania egzaminu maturalnego, to powinien dostarczyć odpowiednie dokumenty wraz z deklaracją. Więcej szczegółów na stronie o dostosowaniach.